Premiera singla już 3 maja

02.05.2024

Krzysztof Cugowski, uznany artysta solowy, niegdyś wokalista Budki Suflera zaprezentuje utwór „Co za nami, co przed nami”. Za kołyszący feeling i unoszący się nad całością duch amerykańskiego bluesa odpowiada kompozytor piosenki, Michał Grymuza. Refleksyjny tekst napisał niezrównany Andrzej Mogielnicki, jeden z najważniejszych autorów tekstów ostatnich dekad.
„Co za nami…” to refleksja nad czasem, jego upływem i nieuchronnością; nad grą, która się prozaicznie życiem zwie. Czy dla Artysty obecnego na scenie już szóstą dekadę to okazja do podsumowań?

– Czas jest nieubłagany… I choć czasem żałuję, że nie da się go cofnąć, staram się patrzeć do przodu. W końcu jesteśmy tu tak krótko, a ja czuję, że jeszcze sporo przede mną. Patrzę na życie trzeźwo i z dystansem, czas nareszcie przestać karmić się iluzjami, tak, jak w tekście – mówi Krzysztof Cugowski.

Piosence towarzyszy teledysk w reżyserii Aleksandry Góreckiej. „Co za nami, co przed nami” jest pierwszym singlem zapowiadającym nowy album Krzysztofa Cugowskiego, „Wiek to tylko liczba”, którego premiera zaplanowana jest na 6. września.

Piosenka będzie dostępna na wszystkich platformach streamingowych.

„Co za nami, co przed nami”

Utwór nagrali:

__________________

Video by Wypisz Wymaluj Aleksandra Górecka Zdjęcia Krzysztofa Cugowskiego: Bartek Woszczyński | B’cause Film Productions ___________________

This video has been created with Creative Commons license (CC BY) clip from Vimeo.com: Duncan Loudon – TOURIST. YOUR LOVE

pl_PLPolish