POKAZALI PRAWDZIWĄ ROCKOWĄ MOC

05.10.2021

05.10.2021

Sześć mistrzowskich gitar, legendarny głos, klasyki polskiego rocka i niespodziewani goście. W piątek, w Radiu Lublin, odbył się niezwykły koncert. Na wielkie emocje zaprosili Krzysztof Cugowski i Mistrzowie Gitary.

Przygotowania do koncertu trwały od kilku tygodni. W końcu nie codziennie na jednej scenie staje aż sześciu gitarzystów. Po wspólnych próbach, wybraniu repertuaru, a sprawa nie była prosta, bo na settliście Krzysztofa Cugowskiego, znajduje się ponad 300 utworów, można było stanąć na jednej scenie. Finał projektu został zaplanowany w Radiu Lublin, które było świadkiem rejestracji pierwszego w karierze wokalisty utworu i towarzyszyło mu przez kolejne pięć dekad.

– Scenę w Radiu Lublin znam jak własną kieszeń. Wszystkim moim dotychczasowym występom w tym miejscu towarzyszyła ogromna życzliwość pracowników rozgłośni i niemal rodzinna atmosfera. Nie inaczej było i tym razem – mówi Krzysztof Cugowski.
W repertuarze piątkowego koncertu znalazło się 20 utworów. Większość z nich wyszło spod rąk kompozytorek siego duetu Romuald Lipko – Krzysztof Cugowski, choć nie zabrakło również muzycznych niespodzianek. Publiczność usłyszała takie klasyki jak: Sen o dolinie, Martwe morze, Cisza jak ta, Wielki kpiarz, W niewielu słowach, Ratujmy co się da, Cień wielkiej góry, Czy jest taki samotny dom.

 Legendarnemu wokaliście na scenie towarzyszył o aż sześciu gitarzystów, wśród nich znalazło się dwóch doskonałych basistów: Robert Kubiszyn Krzysztof Cugowski, Grzegorz Turnau, Natalia Kukulska, Anna Maria Jopek, Marek Napiórkowski) oraz Łukasz Adamczyk (Grzegorz Turnau, Zbigniew Preisner). Gitary poprowadził doskonale znany na polskiej scenie muzycznej – Jacek Królik (ex. Chłopcy z Placu Broni, ex. Brathanki, Grzegorz Turnau, Andrzej Sikorowski, Krzysztof Cugowski). Gościnnie do zespołu dołączali: Dariusz Kozakiewicz (zespół Perfect), Ryszard Sygitowicz (ex. Perfect) a także Marek Raduli (zespół Anny Wyszkoni, Laboratorium, ex. Budka Suflera i Bajm).

Niespodzianką dla publiczności było również pojawienie się na scenie Piotra Cugowskiego, który wystąpił w duecie z Krzysztofem Cugowskim. Wielkim finałem koncertu było wspólne wykonanie utworu Ale w koło jest wesoło z repertuaru zespołu Perfect. Tym razem Ryszard Sygitowicz i Dariusz Kozakiewicz wystąpili w podwójnych rolach, gitarzystów i … wokalistów.
Ponad dwugodzinny koncert, pełen mocnych rockowych dźwięków i zachwycających gitarowych solówek, był w całości transmitowany na antenie Radia Lublin, Radia RDC na kanale YouTube rozgłośni oraz na Fanpage’ach Radia Lublin, Krzysztofa Cugowskiego, Dariusza Kozakiewicza i Marka Raduli.  – To było niezwykłe wydarzenie. Spotkałem się na scenie z muzykami, których znam od lat, cenię i lubię. Chcieliśmy wspólnie pobawić się dźwiękami, pokazując przy tym jak wielką moc ma polski rock. Mam nadzieję że, się nam to udało – dodaje Krzysztof Cugowski.

 Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Organizatorzy: Rock House Entertainment, Radio Lublin

Patroni medialni: TVP Kultura, Top Guitar, Audytorium 17, Infomusic.pl, TVP 3 Lublin, lubelski.pl, Kurier Lubelski

pl_PLPolish