Mistrzowie Gitary na 70 urodzinach Radia Lublin

20.09.2022

Ależ to był niezwykły wieczór! Równo 70 lat temu Radio Lublin nadało swój pierwszy sygnał. Od tamtej pory na stałe gości w domach mieszkańców regionu.
– Stało się również dla mnie niemal drugim domem. To w Radiu Lublin nagrałem ponad 50 lat temu swoje pierwsze utwory z Budką Suflera, dzięki ogromnej pomocy Jurka Janiszewskiego. Później przez lata wracałem z kolejnymi piosenkami, na wywiady, żeby spotkać znajomych, przyjaciół lub zwyczajnie, pobyć w radiu – mówi Krzysztof Cugowski.
Radio zawsze było otwarte na muzyczne poczynania artystów. Również, gdy rok temu, wokalista planował koncert z wirtuozami gitary, Radio Lublin otworzyło przed muzykami swoje drzwi. Wydarzenie okazało się ogromnym sukcesem. Dlatego artyści powtórzyli je z okazji 70. jubileuszu lubelskiej rozgłośni. 20 września, na scenie Centrum Spotkania Kultur, stanął Krzysztof Cugowski oraz wirtuozi gitary: Ryszard Sygitowicz, Marek Raduli, Darek Kozakiewicz, Jacek Królik. Wspomagali ich dwaj wybitni basiści: Robert Kubiszyn oraz Łukasz Adamczyk, a także znakomici: Cezary Konrad na perkusji i Tomasz Kałwak na instrumentach klawiszowych. W piosence „Twoje Radio” w duecie z Krzysztofem Cugowskim wystąpiła Maja Bielak.
– Dziękuję Radiu Lublin za gościnność i wsparcie i życzę rozgłośni i jej pracownikom kolejnych wspaniałych dekad – dodaje Krzysztof Cugowski.

Fot. Agnieszka Kalinowska

pl_PLPolish